NaStyku.pl

Wielcy nieobecni

Dlaczego o nas - mieszkańców powiatu zgorzeleckiego „biją się” pracodawcy czescy i niemieccy, a nasze dwa największe i do tego państwowe zakłady pracy w powiecie mają nas w cycu?
Kolejny sukces, kolejne fajne zdjęcia pani starosty
Kolejny sukces, kolejne fajne zdjęcia pani starosty

Jezu! Jezulu! Ale mamy sukces! No mamy! Na stronie zgorzeleckiego starostwa czytałem. Transgraniczne Targi Pracy odbywające się pod patronatem starosty zgorzeleckiego Urszuli Ciupak przyciągnęły aż 80 wystawców oferujących łącznie przeszło 1000 miejsc pracy na terenie Polski, Niemiec i Czech oraz niezliczoną liczbę osób poszukujących zatrudnienia. No i co? Sukces. Aż mi głupio, bo ja jak zwykle będę się czepiał...
A zaczęło się od tego, że pomyślałem sobie co by było, gdyby mnie PiS z roboty wyrzucił? Próby już były, na szczegóły opuszczę kurtynę politowania... No ale gdyby... Musiałbym coś znaleźć. Pracy się nie boję więc spoko. Z wykształcenia jestem elektronik po technikum i administratywista po studiach. Zawód wykonywany - dziennikarz, specjalista ds. ODO, animator kultury. Parę innych umiejętności też by się znalazło. Pomyślałem, że pójdę na targi pracy, zwłaszcza że to u nas w MDK i poszukam ciekawych ofert. Nie chciałem jednak łykać wszystkiego jak pelikan. Postanowiłem, że szukam fajnych ofert, w zawodzie i najlepiej niedaleko, żeby nie musieć długo dojeżdżać. Pomocna miałaby mi w tym być specjalna ulotka przygotowana przez organizatorów targów. Czytam: Setki ofert pracy z trzech krajów. Czytam dalej: Trenkwalder Personaldienste GmbH, Ideema GmbH, Hogo GmbH, Thomag GmbH... Dużo niemieckich firm. Są też Czesi... Luto Automotive, ODS, Manpower. Ale zaraz! A gdzie patriotyzm? Pawul, ty w Polsce pracuj, a nie będziesz Niemcom, czy Czechom produkt krajowy windował! No dobra, szukam polskich firm. Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki, jak pracować to u najlepszych pracodawców! Wertuję ulotkę. Może są jakieś oferty z elektrowni albo kopalni Turów? Może z firm współpracujących z naszymi gigantami spod znaku PGE? Paczę. Przewracam stronę za stroną. Nic. Nul. Echo. Lipa. Żadnej oferty ani z kopalni, ani z elektrowni, ani z firm satelickich. Czy to nie dziwne? Dlaczego o nas - mieszkańców powiatu zgorzeleckiego „biją się” pracodawcy czescy i niemieccy a nasze dwa największe i do tego państwowe zakłady pracy w powiecie mają nas w cycu, żeby nie powiedzieć głębiej? Dlaczego nie ma żadnych ofert pracy z PGE? Dla pewności sprawdzam jeszcze na stronie internetowej. Wchodzę w zakładkę „oferty pracy”... Opole, Zgierz, Gorzów, znów Zgierz. Bogatyni nie ma...
O przepraszam, coś jest. Szukają toromistrza do kopalni Turów... Ja pindolę, kilka tysięcy stanowisk pracy, szefostwo miejscowe i szukają jednego toromistrza! No dobra, bo bym skłamał, szukają też prezesa do spółki Eltur Serwis, do 25 maja czekają na zgłoszenia. Może się zgłoszę? Problem w tym, że żadnego kuzyna, wujka, brata, a nawet dobrego znajomego - wiecie gdzie - nie mam. To chyba nici z tego werbunku. Choć słyszałem, że przyjęcia na dobrze płatne stanowiska jakoś ostatnio były... Tak coś po wyborach, bodaj.
I tak sobie myślę, patrząc na znów przeurocze zdjęcia naszej pani starosty Urszuli Ciupak, która nie tylko do internetu, ale i do telewizji sukces ogłosiła, że byłbym mu nawet gotów przyklasnąć, gdyby nie ta - jakże symboliczna i mocno zauważalna - nieobecność naszych największych... naszych bez wątpienia najlepszych. I teraz mam kłopot... Puszczę chyba przelew na ojca Tadeusza, może mnie jednak PiS z roboty nie wyrzuci.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dla jednych 10 tys. zł to za dużo, dla innych milion zł to mało

PiS obcina kasę! Ups… jednak nie wszystkim

U Pawula
poniedziałek, 02 lipca 2018, 15:59
Byle szybko, byle jak, byle się przypodobać prezesowi. Gasząc jeden pożar, rządzący rozniecili kolejny, bo prawdziwe urwanie głowy będą teraz mieli prawnicy wojewodów.
Baner reklamowy ZSP im. E. Plater.

Kto się wstydzi Emilki?

U Pawula
czwartek, 28 czerwca 2018, 10:33
Czyżby włodarze szkoły, czyżby włodarze powiatu, który sprawuje nadzór nad szkołami ponadgimnazjalnymi, wstydzili się Emilii Plater? Czy to przeoczenie, czy może niedouczenie?

Zobacz również

Zimna Wojna
U Pawula
wtorek, 12 czerwca 2018, 00:44

Zimna wojna

Chciałem bić brawo. Tylko komu? Klaskać do zalewanego napisami końcowymi...
Wszystko przez to... mleko.
U Pawula
piątek, 01 czerwca 2018, 18:47

Mleko mi wykipiało

Mam problem z mlekiem. Konkretnie z trawieniem laktozy. Mam...