NaStyku.pl

Nie dajmy się, będzie lepiej!

Nowy dzień, nowy rok. To, co nowe, niesie nadzieję. Niech rok 2021 sponsorują literki N i Z. Jak nadzieja właśnie, jak zdrowie i jak zmiany.
A w nowym roku... nie ulegajmy bezwładności i bezwładowi
A w nowym roku... nie ulegajmy bezwładności i bezwładowi

Rok 2020 sponsorowała literka... B jak bezwład i B jak bezwstyd. Przy czym  znaczenie słowa bezwład podawane przez słownik PWN jako „niechęć lub niezdolność do czynu, ruchu" poszerzyłbym także o bezwładność w ujęciu fizycznym, która określa pozostawanie w ruchu ciała charakteryzującego się masą. Oczywiście to bardzo ogólna, uproszczona definicja, ale nie o szczegóły tu chodzi. Bezwładnością nazwałbym bowiem także to wszystko, co przez ostatni rok działo się w naszym kraju w związku z pandemią koronawirusa. Bo mam wrażenie, że tylko siłom bezwładności (choć niewykluczone, że także opatrzności) zawdzięczamy to, że jakoś się jeszcze trzymamy. Budżet państwa, gospodarka, opieka zdrowotna, kultura... to wszystko działało w roku 2020... siłą rozpędu. Niejako z przyzwyczajenia, pchane kondycją wygenerowaną w poprzednich, lepszych latach. I o ile cały kraj funkcjonował w bezwładności, to nasi rządzący działali w... bezwładzie. PWN wyjaśnia, że to „niechęć lub niezdolność do czynu”. Osobiście uważam, że bardziej jednak niezdolność. Bo jakichż to czynów podjęli się nasi panowie i panie władza, by ulżyć rodakom w niedoli? Zamknęli lasy. Otworzyli lasy. Zamknęli stoki. Otworzyli stoki. Zamknęli stoki. Zamknęli cmentarze. Otworzyli cmentarze. O tak! Są mistrzami w rozwiązywaniu problemów, które sami generują. Kupili może niezbędny sprzęt medyczny, że nieśmiało napomknę o respiratorach? Cóż... kupili za to upadającą sieć dystrybucji prasy Ruch i spółkę Polska Presse. Ach... byłbym zapomniał. Kupili jeszcze chińskie, bezużyteczne w szpitalach maseczki, które przywieźli do kraju w blasku fleszy największym na świecie samolotem transportowym An-225 Mrija. Bo przecież oni wszystko muszą mieć największe. Ostatnio usłyszałem, że telewizja publiczna organizuje w czasie pandemii koronawirusa największą w Europie sylwestrową zabawę taneczną. I tak sobie myślę... Oni sobie coś tą największością kompensują?

Pompujcie się dalej panowie rządzący tą medialną viagrą. Waszego bezwładu i tak nie da się już ukryć!

Że zapytam jeszcze: wypłaciliście może przedsiębiorcom rekompensaty za lockdown? Tarcza 1.0; 2.0; 6.0... pierdylion.zero! Widział kto te pieniądze? Hm... nieliczni, owszem. Członkowie pewnej kasty. Tacy na przykład bracia Szumowscy i ich małżonki, którzy w roku minionym dołączyli do grona milionerów. Taki na przykład handlarz bronią z Kielc, taki Kurski, taki Rydzyk, taki Kaczyński pobierający, oprócz emerytury także uposażenie poselskie i rządową pensję...

„Jebać biedę!” krzyczał swego czasu ze sceny komik Rafał Pacześ. W 2020 roku hasło się spodobało, ludzie podchwycili, tyle że zastąpili biedę trzema literkami. Jakoś zupełnie mnie to nie dziwi, zwłaszcza gdy wszystko, o czym tu wspomniałem, okrasi się dodatkowo literką B jak bezwstyd.

Ci ludzie potrafią wyjść, stanąć w blasku fleszy i bez mrugnięcia okiem powiedzieć, że są gotowi zrezygnować z miliardów złotych dla Polski w imię obrony praworządności, którą oni rozumieją dokładnie odwrotnie, niż cała reszta Europy! Potrafią bredzić bez zająknięcia o budowie promu w Stoczni Szczecińskiej, o zamachu w Smoleńsku, o polsko-ukraińskich śmigłowcach bojowych, niezbędnej potrzebie przekopu Mierzei Wiślanej i niepotrzebnym w Zgorzelcu ośrodku radioterapii. Potrafią na jednym oddechu obiecywać czternaste emerytury, mieszkania-plusy i podwyżkę płacy minimalnej, by w tym samym czasie wkładać łapy do kieszeni obywateli i drenować je nowymi podatkami i opłatami... za śmieci, za prąd, za cukier w soku, za deszczówkę, za nieruchomości, za ciężarówki i autobusy, za małpki z wódką.

Rok 2020 sponsorowała literka B. Dlaczego tak myślę, już wiecie. Chciałbym tylko jeszcze na koniec, życzyć nam wszystkim, żeby rok 2021 sponsorowały literki N i Z. Jak nadzieja, zdrowie i zmiany. I chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego..

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...
Kasyno zniknęło. Teraz trzeba dopilnować aby nowe "coś" nie było maszkarą
U Pawula
niedziela, 25 października 2020, 09:52

W sprawie kasyna ja na opak

Tak wiem, chlaliście tam studniówkach, tatuś mamusię akurat poznał, babcia...