NaStyku.pl

Elektryczne czołgi

Czytam w Gazecie Wrocławskiej, że statystyczna, polska rodzina ma roczne rachunki za prąd w wysokości 1247 zł. W przyszłym roku będzie to 423 zł więcej, a w 2020 roku więcej o 623 zł. Ups... Dlaczego ja się nie dziwię?
Dzięki mądrym i najsłuszniejszym decyzjom ukochanego wodza, teraz to my będziemy potęga, że ho!
Dzięki mądrym i najsłuszniejszym decyzjom ukochanego wodza, teraz to my będziemy potęga, że ho!

Może dlatego, że widziałem relację telewizyjną ze spotkania Jarosława Kaczyńskiego z suwerenem w Sanoku. To takie miasto na Podkarpaciu, gdzie kiedyś produkowano autobusy, a jak się nie chciały sprzedawać, to przyjechał Macierewicz i powiedział, że wojsko kupi. I zakłady Autosana zostały włączone do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, i miały zacząć produkować na potrzeby wojska. A teraz Kaczyński powiedział, że w fabryce będą produkowane supernowoczesne autobusy elektryczne, bo kontrolę nad przedsiębiorstwem przejmie tym razem Polska Grupa Energetyczna (PGE).  Aż się boję pomyśleć, co by mogło być produkowane w Sanoku, gdyby nadzór nad fabryką objęła któraś z cudownie ocalonych przez PiS, polskich stoczni. Że daleko znad morza na Podkarpacie? E tam. Wystarczy chcieć. A oni chcą. Każdy to  widzi jak w  szalonym tempie powstają w Polsce domy w programie „Mieszkanie plus”, jak nad naszymi głowami latają eskadry nowoczesnych śmigłowców bojowych - cudowne dziecko myśli konstruktorskiej polskich i ukraińskich inżynierów, jak po morzach i oceanach pływają nowe, wygodne i bezpieczne promy pasażerskie rękami polskich spawaczy polepione, a dzięki przekopanej Mierzei Wiślanej, Ruskie siedzą w Koenigsbergu wściekłe i bezradnie obgryzajo paznokcie u nóg... Jak się chce, to można!

I teraz już wiem, i teraz eureka! Poskładałem sobie we łbie 2+3. I wyszło mi, że jak zamiast modernizować elektrownie i linie przesyłowe, PGE będzie od niebawem inwestować miliony w elektryczne autobusy, to prąd dla Kowalskiego musi być droższy, to chyba oczywiste, nieprawdaż?

Zaraz... a może zbyt oczywiste? A może jest w tym wszystkim drugie dno? Może skoro Autosan powiązany jest z Polską Grupą Zbrojeniową i ma być powiązany z Polską Grupą Energetyczną to znając fantazję obecnych menadżerów państwowych spółek... w Sanoku będą wkrótce produkowane najnowocześniejsze na świecie, w pełni zautomatyzowane i ekologiczne… elektryczne czołgi?  A przecież wiadomo… i ekologia, i co ważniejsze obronność musi kosztować. Że zapłacimy te parę stówek więcej za prąd? No bez przesady. Stać nas. Jesteśmy dumnym narodem, a głupie miny Ruskich jak zobaczą w akcji nasz ekologiczny i w pełni autonomiczny nowy, elektryczny  czołg PT "Jary" (to od Jarosława) są tego warte. I niech im się z nerwów spirt w żyłach zagotuje. Będą robić w gacie jak koty po fistaszkach, gdy nasz tank będzie się bezszelestnie poruszał po polu walki i siał spustoszenie. Cichutko, na silnikach elektrycznych podjedzie pod te ich katiusze i jeb, jeb! Rozwali je w pył. A potem szybko, bezszelestnie jak duch, bez żadnych spalin (to w trosce o nasze zdrowie) podjedzie do pierwszego lepszego gniazdka w pierwszym lepszym bloku „Mieszkania plus” i se naładuje akumulatorki. A kto dostarcza prąd? No wiadomo! PGE! Tak się robi nowoczesną gospodarkę, tak się robi silne państwo! Tylko na razie sza! Bo to na pewno tajemnica państwowa! I nie płakać mi na poczcie przy płaceniu rachunków. Polak-patriota nie płacze, Polak-patriota płaci w milczeniu i cieszy się w duchu, że my teraz takie mocne są.  

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...