NaStyku.pl

Halo! Halo! Kupcie sobie fabrykę w Pieńsku!

No kupcie! Na prezent pod choinkę. Trzeba mieć tylko 9 milionów. Dobra wiadomość... złotych. Fabryka w Pieńsku na sprzedaż.
Fabryka form szklarskich w Pieńsku wyceniona została na blisko 9 mln zł
Fabryka form szklarskich w Pieńsku wyceniona została na blisko 9 mln zł

Farbryka w pieński na sprzedaż

 

Dokonuje żywota fabryka form szklarskich UniMould w Pieńsku, będąca częścią międzynarodowego koncernu opakowaniowego Ardagh. Z końcem tego roku, a więc już za kilka dni, zatrzymana zostanie działalność operacyjna zakładu, czyli mówiąc wprost: zostanie on wyłączony i zamknięty. Na halach i warsztatach zawisną kłódki... A ponieważ sprawą likwidacji UniMouldu zajmuję się od początku, odkąd ogłoszona została decyzja właściciela w tej sprawie, czuję się w obowiązku poinformować szanownych was, że właściciel chce fabrykę w Pieńsku sprzedać, choć na początku nie było to wcale ani oczywiste, ani pewne. Teraz już chce. To chyba dobra wiadomość, bo wciąż daje szansę na utrzymanie ważnego dla miasta i gminy miejsca pracy, o ile oczywiście znajdzie się chętny, żeby fabrykę form kupić. Trzeba na to wyłożyć 8.979.392,00 zł (słownie: osiem milionów dziewięćset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt dwa). Tak wynika z operatu szacunkowego przygotowanego przez wrocławską rzeczoznawcę majątkową Izabelę Machate. Jak można się domyślać, ustalona wartość zakładu, w wyniku negocjacji, pewnie będzie się mogła zmienić, ale wyjściowa cena jest właśnie taka - circa dziewięć baniek! Jeśli ktoś będzie zainteresowany kupnem, chętnie udostępnię zarówno operat, jak również krótką charakterystykę zakładu. A jak kto Pawulowi nie wierzy, sam może wystąpić do Ardagh Polska o wysłanie tych dokumentów, co też ja właśnie uczyniłem. I mam. I mogę się podzielić.

Jak kto ciekawy, żeby nie kupować kota w worku, to niniejszym wklejam za operatem, że do kupienia jest nieruchomość gruntowa stanowiąca przedmiot prawa użytkowania wieczystego o powierzchni 35.802 m2, oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 87 am-2, zabudowana kompleksem budynków przemysłowo-produkcyjnych z zapleczem socjalno-biurowym stanowiących odrębny od gruntu przedmiot własności, położona w mieście Pieńsk, powiat zgorzelecki, województwo dolnośląskie, opisana w Księdze wieczystej nr JG1Z/00013990/1 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu, V Wydział Ksiąg Wieczystych. A wycena obejmuje zarówno prawo użytkowania wieczystego gruntu, jak i prawo własności budynków posadowionych na tym gruncie.
Przedmiotowa nieruchomość położona jest w odległości ok. 2 km od najbliższego przejścia granicznego z Niemcami. Położenie pod względem komunikacyjnym dobre. W miejscowości Pieńsk krzyżują się drogi wojewódzkie nr 351 i 353. Odległość do najbliższej drogi krajowej nr 94 wynosi 8 km, natomiast w odległości 17 km znajduje się autostrada A4. W bliskim sąsiedztwie (mniej niż 0,5 km) znajduje się linia kolejowa nr 278 relacji Węgliniec-Zgorzelec.
Odległości od większych miast (mierzone po najkrótszych ciągach komunikacyjnych):
- centrum Zgorzelca – ok. 14 km,
- centrum Budziszyna (Niemcy) – ok. 63 km,
- centrum Bolesławca – ok. 50 km.
Teren działki jest zagospodarowany w asfaltowe dojazdy do budynków, place manewrowe i chodniki dla pieszych wyłożone kostką brukową oraz parking z nawierzchnią betonową ogrodzony metalową siatką. Część nieruchomości porośnięta jest trawą i drzewostanem.
Teren działki ogrodzony jest płotem metalowym, częściowo przy bramie północnej ogrodzeniem betonowym. Na terenie działki znajduje się także wiata użytkowana do składowania stali. Nieruchomość uzbrojona jest w następujące sieci infrastruktury technicznej: wodociągowa, kanalizacyjna, elektroenergetyczna, gazowa.
Według zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Pieńska, zatwierdzonego Uchwałą Rady Miasta i Gminy w Pieńsku z dnia 03.09.1996r. nr XXII/177/96, nieruchomość położona jest w obrębie zespołu zakładów przemysłu szklarskiego - do trwałej adaptacji na cele produkcyjne i pokrewne.

Tak, że ten... Jakbyście mieli przed świętami wolne dziewięć baniek, to zapraszam do Pieńska. Fajnie, żebyście też mieli pomysł na to, co dalej z fabryką, którą kupicie sobie pod choinkę. Jakikolwiek byłby to jednak pomysł, będzie to i tak pewnie lepsze, niż puste budynki i hale, które z czasem będą niszczeć i popadać w ruinę jak choćby stojące vis a vis fabryki form szklarskich nieruchomości po dawnej hucie szkła Polam.
Kupcie sobie fabrykę… Zapraszam.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...