NaStyku.pl

Ministra o wyborczym spojrzeniu

Co to jest? Stoi przy drodze i wzrokiem uwodzi kierowców? O nie proszę państwa, nie tak! W ten sposób się bawić nie będziemy. I jeśli przyszło wam do głowy coś sprośnego i sexy, to wiedzcie, że jesteście w błędzie, to posłanka Marzena Machałek!
Jak tak spojrzeć, to doły i boki pani odłażą pani posłanko ministro Marzeno Machałek.
Jak tak spojrzeć, to doły i boki pani odłażą pani posłanko ministro Marzeno Machałek.

Jechałem dziś do Zgorzelca od Bogatyni, patrzę... na rondzie w Radomierzycach stoi. Na Rondzie Chemików w Zgorzelcu... też stoi. I przy ulicy Warszawskiej łypie, i w kilku innych miejscach miasta też. I nawet mi się smutno zrobiło z jej powodu, i trochę żal, że taka samotna, opuszczona, że bez swojego ulubionego asystenta. Cóż, ktoś musi siedzieć, żeby stać mógł ktuś.
Na pocieszenie na „chemików” ustawili posłankę Marzenkę obok pułkownika Sandersa z KFC to może sobie zamienią ze dwa zdania o smażeniu kurczaka. No bo o czym? O reformie oświaty? Przecież nie ma o czym gadać, tak świetnie wyszła. Może o Turowie Zgorzelec? Oj... lepiej nie. Też im wyszedł.

Nie no, sorry, bo się tu wyzłośliwiam, a miałem zupełnie nie o tym. Miałem o tym, dlaczego w ogóle stoi przy drodze posłanka Marzenka i modro spoziera. Niech mnie ktoś poprawi, ale zdaje się, że jak byk w Kodeksie Wyborczym stoi (dla dociekliwych art. 104), że kampania wyborcza rozpoczyna się z dniem ogłoszenia aktu właściwego organu o zarządzeniu wyborów. Nomen omen organem właściwym jest w tym wypadku Prezydent Andrzej Duda, który o ile dobrze kojarzę, wyborów jeszcze nie zarządził, co jednak musi zrobić nie później, niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Musi, ale jeszcze zwleka, a jak zwleka to prowadzenie kampanii wyborczej, poprzez choćby wywieszanie banerów ze swoją twarzą, jest niekoniecznie legalne.

Tak wiem, posłanka Marzenka zaraz mi tu sprostowanie wysmaży, że przecież ona na bilbordach we wszelkiej okolicy to wcale nie z powodu kampanii wyborczej, a bardziej kampanii sprawozdawczej paczy na ojczyznę naszą piękną, bo ona - posłanka Marzenka, chcę się wobec suwerena rozliczyć z ostatnich czterech lat sprawowania mandatu. Dlatego na owych wielgaśnych tablicach ze swoją rozpromienioną twarzą w stylowych okularach umieściła notę informacyjną, że sprawozdania z jej roboty należy szukać w internecie. Żadna to więc kampania wyborcza! Żadna! 

I w tym momencie przypomina mi się inna dziewczyna, z innego plakatu i innej kampanii - Mariola. Ona też wcale nie robiła tego, co robiła, gdy w czasach zakazu reklamy alkoholu, w tym piwa, ona - ta Mariola mrugała zalotnie do gawiedzi, bo była Mariolą Okocim spojrzeniu.

Trudno mi i w tym wypadku nie odnieść wrażenia, że billboardy pani Marzeny Machałek to dokładnie takie mruganie i robienie z Państwowej Komisji Wyborczej lekkiej beki. Przyszło mi też do głowy, że za taką kampanię - nie-kampanię bilbordową musiała pani posłanka całkiem sporo zapłacić i to ze swojej, nie partyjnej kieszeni, bo wszak to nie są, bo przecież nie mogą być, wyborcze wydatki. Ale... kto prawym, sprawiedliwym i bogatym zabroni?
Hm, a jak znów wygrają wybory, to już na pewno nikt.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Co najmniej do Wielkiej Soboty obowiązuje zakaz wstępu do lasów trzech nadleśnictw pow. zgorzeleckiego

Od piątku zakaz wstępu do lasów

U Pawula
sobota, 04 kwietnia 2020, 00:45
Halo! Halo! Czy leci z nami pilot? Czy wśród ludzi, którzy podejmują decyzje w czasie walki z epidemią koronawirusa są jeszcze istoty wyposażone w organ zwany mózgiem? Smutnie konstatuję, ale chyba nie! Jak inaczej wytłumaczyć to?
Nie ukrywajmy przed ratownikami pobytu zagranicą! Prawda ich ochroni...

Ryzykowna amnezja

U Pawula
poniedziałek, 16 marca 2020, 01:18
Dobra, wszyscy już sobie porobili internetowe jaja i heheszki? Ty Pawul też? To teraz posłuchaj, bo jak tak dalej pójdzie, za chwilę nie będzie już nikomu do śmiechu, gdy nie będzie miał kto przyjechać udzielić nam pomocy.

Zobacz również

ehs... Ekipa w kombinezonach na zewnątrz, w środku autobusu niezabezpieczony pogranicznik... Foto MR
U Pawula
wtorek, 10 marca 2020, 00:48

Wirus - demolka

Nie znam się na koronawirusie, ale jak każdy, prawy Polak...
Wojna w Syrii i zaangażowanie w nią Turcji, znów uruchomiły falę uchodźców
U Pawula
wtorek, 03 marca 2020, 00:56

Oberek z uchodźcami

Też się boję. Mam wątpliwości i obawy. Też nie...
Paweł Wilczak... jak on się pięknie starzeje :)
U Pawula
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 23:25

Pan P. w sprawie Pana T.

Pan T. Doceniam pomysł na zrobienie tego filmu - świetny....