NaStyku.pl

Nasza droga Becia

Kempa przyjeżdża do Bogatyni. Słyszeliście? Ministra do spraw pomocy humanitarnej dla uchodźców.
Beata Kempa spotka się w Bagdadzie z mieszkańcami Bogatyni
Beata Kempa spotka się w Bagdadzie z mieszkańcami Bogatyni

Mamy ich w Polsce tylu, że potrzebny był departament, gabinet, doradcy, limuzyny. Hmm… Przez analogię powinno więc chyba zostać utworzone także ministerstwo, czy tam departament ds. posiadaczy zielonych hulajnóg albo rudziejących fanów heavy metalu. Skala mniej więcej podobna.

Ministra od pomocy humanitarnej...

Chociaż… faktycznie! Pomoc humanitarną okazał polski rząd... pani Beacie Kempie. Zaraz, zaraz, ile to pani Beata pobiera pensji za swoją ciężką pracę? Zgodnie z ostatnim złożonym oświadczeniem majątkowym… jakieś 270 tys. zł rocznie.
Noo... Całkiem niezła ta pomoc. Takie wysokie standardy humanitaryzmu mają nasi politycy!

A będzie jeszcze lepiej! Pani ministra kandyduje w wyborach do Parlamentu UE, znaczy się: ochotę ma wyjechać z naszej pięknej ojczyzny, miodem, mlekiem i obietnicami Morawieckiego płynącej. Uchodzi znaczy, nieprawdaż? Cóż za zbieg okoliczności... prowadzi ministerstwo sama dla siebie.

Jak większość obecnych ministrów, zdaje mi się.

Ciekaw tylko jestem na czyj koszt nawiedza ministra Kempa Bogatynię? Bo jeśli przyjeżdża na spotkanie wyborcze w związku z kandydowaniem… to powinna na swój, nieprawdaż?

No chyba, że...

Mam! Eureka! Wiecie jaka jest potoczna nazwa Bogatyni?
Ha! Bagdad! Ministra jedzie do Bagdadu! Czyli służbowo.

Cholera, tylko skąd oni tam, przy tej wielkiej dziurze w ziemi, wezmą luksusowy hotel? Rychło, gdzie ministra spotka się z mieszkańcami Bagdadu, ma „zaledwie” trzy gwiazdki. A pamiętacie, jak Beata jedzie z pomocą to niżej kilku gwiazdek ni chu chu... Taka to Beata. Beatka. Beaciunia. Nasza droga Becia kochana.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tylko dwoma krzyżykami możemy sobie załatwić lepszą, otwartą, uśmiechniętą, mądrzejszą Polskę.

Pomysłowy Dobromir

U Pawula
wtorek, 08 października 2019, 00:50
Postawiłem sobie szlaban i właśnie go sam wyłamuję. Obiecałem sobie, że nie będę smęcił o wyborach, bo już i tak wszyscy o nich ględzą. Miętki jestem. Nie wytrzymałem...
Piotr Pietryk: - W nowym sezonie powalczymy o 1 ligę!

Go girls! Go Basket Zgorzelec!

U Pawula
czwartek, 03 października 2019, 11:25
W najbliższą sobotę turniej (5.10), a w połowie października inauguracja nowego sezonu. Nasze dziewczyny z UKS Citronex Basket Zgorzelec mają w nim zamiar powalczyć o I LIGĘ!

Zobacz również

My naród...
U Pawula
wtorek, 03 września 2019, 14:01

Tacy jesteśmy

Ci, co jadą 200 km/h po autostradzie. Ci, którzy blokują...