NaStyku.pl

Nasza droga Becia

Kempa przyjeżdża do Bogatyni. Słyszeliście? Ministra do spraw pomocy humanitarnej dla uchodźców.
Beata Kempa spotka się w Bagdadzie z mieszkańcami Bogatyni
Beata Kempa spotka się w Bagdadzie z mieszkańcami Bogatyni

Mamy ich w Polsce tylu, że potrzebny był departament, gabinet, doradcy, limuzyny. Hmm… Przez analogię powinno więc chyba zostać utworzone także ministerstwo, czy tam departament ds. posiadaczy zielonych hulajnóg albo rudziejących fanów heavy metalu. Skala mniej więcej podobna.

Ministra od pomocy humanitarnej...

Chociaż… faktycznie! Pomoc humanitarną okazał polski rząd... pani Beacie Kempie. Zaraz, zaraz, ile to pani Beata pobiera pensji za swoją ciężką pracę? Zgodnie z ostatnim złożonym oświadczeniem majątkowym… jakieś 270 tys. zł rocznie.
Noo... Całkiem niezła ta pomoc. Takie wysokie standardy humanitaryzmu mają nasi politycy!

A będzie jeszcze lepiej! Pani ministra kandyduje w wyborach do Parlamentu UE, znaczy się: ochotę ma wyjechać z naszej pięknej ojczyzny, miodem, mlekiem i obietnicami Morawieckiego płynącej. Uchodzi znaczy, nieprawdaż? Cóż za zbieg okoliczności... prowadzi ministerstwo sama dla siebie.

Jak większość obecnych ministrów, zdaje mi się.

Ciekaw tylko jestem na czyj koszt nawiedza ministra Kempa Bogatynię? Bo jeśli przyjeżdża na spotkanie wyborcze w związku z kandydowaniem… to powinna na swój, nieprawdaż?

No chyba, że...

Mam! Eureka! Wiecie jaka jest potoczna nazwa Bogatyni?
Ha! Bagdad! Ministra jedzie do Bagdadu! Czyli służbowo.

Cholera, tylko skąd oni tam, przy tej wielkiej dziurze w ziemi, wezmą luksusowy hotel? Rychło, gdzie ministra spotka się z mieszkańcami Bagdadu, ma „zaledwie” trzy gwiazdki. A pamiętacie, jak Beata jedzie z pomocą to niżej kilku gwiazdek ni chu chu... Taka to Beata. Beatka. Beaciunia. Nasza droga Becia kochana.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...