NaStyku.pl

Obietnice poszły w piach

Systematycznie, tydzień po tygodniu demontowane i wywożone są maszyny. Fabryki UniMould w Pieńsku już raczej nie uda się uratować. 230 osób na bruk.
Bez maszyn, bez obrabiarek fabryki w Pieńsku nie uda się utrzymać.
Bez maszyn, bez obrabiarek fabryki w Pieńsku nie uda się utrzymać.

UniMould w Pieńsku - nie da się uratować!

 

Była deklaracja pomocy od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Była podpisana przez ponad 700 osób petycja skierowana do Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego. Były obietnice wejścia w temat od ministrów rządu RP, zapowiedzi działań od wojewody dolnośląskiego, słowa otuchy i wsparcia od marszałka województwa dolnośląskiego. Było pełne poparcie od dolnośląskiego OPZZ. Były spotkania, posiedzenia, rozmowy. I co?
Jest takie słowo, które jako pierwsze wpada mi do głowy po pytaniu "i co?". I nawet się rymuje... Tak wyglądają te wszystkie obietnice, tyle są warte. To, co widzicie Państwo na zdjęciach to demontaż i wywożenie z fabryki Unimould w Pieńsku cyfrowych obrabiarek, które stanowią maszyny podstawowe tego zakładu. Fabryki, która decyzją właściciela jest ZAMYKANA. Nie dlatego, że przynosi straty. Nie dlatego, że ludzie źle pracują. Nie dlatego, że nie ma zamówień. Dlatego, że gdzieś tam w Sztokholmie, Dublinie, czy Amsterdamie jakieś "białe kołnierzyki" zdecydowały, że nie chcą już mieć fabryki w Pieńsku. 230 osób trafi na bruk. Wypowiedzenia już poszły. Zakład do końca roku będzie stopniowo wygaszany i wiele - jak choćby demontaż i wywożenie maszyn - wskazuje na to, że przedsiębiorstwa nie uda się już uratować. Chce mi się kląć, chce mi się krzyczeć! Największy, najważniejszy pracodawca w mieście i gminie Pieńsk. Niech was szlag, ci którzy tak zdecydowaliście...
A na koniec jeszcze przedstawiciele właścicieli organizują imprezę integracyjną dla kadry kierowniczej w Pieńsku. I wiecie co... kadra jedzie na zakrapiane balety w góry z tymi, którzy zdecydowali, że za chwilę wszyscy wylecą na bruk. Oj tam, oj tam...
I tak to właśnie wygląda. I tak to nam właśnie pomógł Pan Prezydent i Pan Premier, i wszyscy inni święci. I przypomina mi się bajka Ignacego Krasickiego "Przyjaciele", a dokładniej jej końcówka, która brzmi tak:

 "Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły."
 

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...