NaStyku.pl

Słowo na dziś: ambiwalentne

Takie mam właśnie odczucia, kiedy zastanawiam się nad trwającym strajkiem nauczycieli. Bo generalnie popieram postulaty pedagogów - nauczyciele powinni, muszą więcej zarabiać. Ale z drugiej strony...
Ambiwalencja postawa charakteryzująca się jednoczesnym występowaniem pozytywnego jak i negatywnego nastawienia do obiektu.
Ambiwalencja postawa charakteryzująca się jednoczesnym występowaniem pozytywnego jak i negatywnego nastawienia do obiektu.

Z drugiej strony nie dla wszystkich mam sympatię i zdecydowanie nie wszystkim dałbym podwyżkę. Powiedziałbym nawet tym niektórym: Idźcie sobie gdzie indziej z waszymi poglądami. Nie powinniście zajmować się dziećmi!
Teraz powinien paść przykład...
Okej, będą nawet dwa.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu. Na tablicy korkowej w jednej z klas wisi takie oto hasło:

Opiekunem klasy jest pan... Mniejsza o nazwisko, nie będę mu robił reklamy. Ważne w tym wszystkim jest to, że dzieciaki robią temu pseudo-manifestowi zdjęcia i rozsyłają między sobą. Jedno z takich zdjęć trafiło też do mnie. I mógłbym tu teraz używać górnolotnych argumentów na skomentowanie tego wpisu. Mógłbym wspomnieć o przyrodzonej każdemu człowiekowi i zapisanej w Konstytucji RP godności, mógłbym coś ględzić o apolityczności szkoły, o wychowaniu w duchu tolerancji i poszanowania drugiego człowieka... Ale po co? Czyż nie wystarczy panie magistrze (ze związku zawodowego na S) napisać, że taki wpis do gazetki ściennej jest po prostu głupi? Ale pan pewnie racji mi nie przyzna, choć na meiner Meinung... to dość oczywiste dla każdego średnio inteligentnego piątoklasisty. 

Przykład drugi. Szkoła w Osieku Łużyckim. Pan katecheta w poniedziałek, 8 kwietnia wieczorem, po pierwszym dniu strajku - w zasadzie o godność - jego koleżanek i kolegów, zamieszcza na swoim fb taki oto wpis:

Po niedługim czasie wpis znika, ale przecież w internecie nic nie ginie. Koledzy i koleżanki pana magistra katechety wpis zdążyli zobaczyć. Ciekawe co o nim myślą, skoro on - w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego - myśli o nich PATOLOGIA?

Sami więc widzicie, że moje ambiwalentne odczucia w kwestii strajku nauczycieli są absolutnie uzasadnione. Jak chyba udowodniłem, nie wszyscy wykonujący ten zawód zasługują na szacunek. Ale za to mogę ręczyć, że wszyscy prawdziwi nauczyciele mój szacunek mają i tyle Wam powiem drodzy pedagodzy na koniec tego krótkiego felietonu: Trzymajcie się!

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...