NaStyku.pl

Tacy jesteśmy

Ci, co jadą 200 km/h po autostradzie. Ci, którzy blokują korytarz życia. Ci, co idą w góry w klapkach. Ci, co przywiązują psa w lesie do drzewa, bo jadą na wakacje. Ci, którzy z agresją i nienawiścią atakują, kiedy inni mają odmienne zdanie.
My naród...
My naród...

Czasami, żałuję, że nie częściej (ale cóż, mam też inne obowiązki) wrzucam tu jakiś felieton. Wiem, często jestem monotematyczny opisując absurdy obecnej władzy, ale słowo pracuję nad tym i tylko ubolewam, że obecna władza wcale mi tego nie ułatwia. Tak czy owak, czasem coś tu publikuję i cieszy mnie niezmiernie każdy odzew na to, co z siebie wydukam. Dziś taki właśnie odzew na ostatni swój felieton otrzymałem i dzielę się nim z Czytelnikami, bo to ciekawy i wielu kwestiach zbieżny z moimi przemyśleniami punkt widzenia: 

Ci, co jadą 200 km/h po autostradzie. Ci, którzy blokują korytarz życia. Ci, co idą w góry w klapkach, narażając nie tylko swoje życie. Ci, co przywiązują psa w lesie do drzewa, bo jadą na wakacje. Ci, co nazywają Konstytucję szmatą. Ci, którzy z agresją i nienawiścią atakują, kiedy inni maja odmienne zdanie. Ci, którzy krzyczą z ambony o „tęczowej zarazie”. Ci, którzy chronią pedofilię w Kościele. Ci, którzy straszą Polaków insektami i chorobami roznoszonymi przez uchodźców. Ci, którzy chcą chrystianizować Europę a prawa jednostki mają za nic i Ci, którzy ..”no i co mi Pan  zrobi..?
Tak, to My-Polacy, tacy  jesteśmy. Próbujemy uwolnić się od historii, która przypomina nam o poniesionych klęskach a dzisiaj przedstawić to jako sukces... „na Westerplatte powstanie muzeum polskiego zwycięstwa nad pancernikiem Schleswig_Holstein” (taki żart a może nie?).
Władza poprzez „telewizję narodową” karmi Polaków mitem o potędze i wyjątkowej roli jaką odgrywamy już nie tylko w Europie i każe milczeć tej samej Europie, kiedy łamane są standardy państwa demokratycznego. Reforma sądownictwa ma polegać na rozpowszechnianiu hejtu, a niepokornych sędziów stawiać przed Izbą Dyscyplinarną.
Tak, więc Panie Januszu już Pan wie dlaczego ma Pan kłopot z Polską (zresztą nie tylko Pan). Obawiam się też, patrząc na programy nauczania w szkołach, że już niebawem to nie będzie tylko kłopot, to będzie ból głowy i wielki moralny kac. Tylko co nam przepisze lekarz ? Skoro większość z nich wyjedzie albo nie pozwoli mu klauzula sumienia ?

PS.
Obejrzałam (TVP 2) dobry mecz w kosza Polska-Chiny na Mistrzostwach Świata i na koniec powalający komentarz dziennikarza: „polska koszykówka wstaje z kolan”. Czy dobrze mi się wydaje,  że to właśnie „dobra zmiana”, dzięki której „wstajemy z kolan”, rozłożyła na łopatki nasz KS Turów? Ale to tak na marginesie...

Autorce dziękuję i pozdrawiam.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Tylko dwoma krzyżykami możemy sobie załatwić lepszą, otwartą, uśmiechniętą, mądrzejszą Polskę.

Pomysłowy Dobromir

U Pawula
wtorek, 08 października 2019, 00:50
Postawiłem sobie szlaban i właśnie go sam wyłamuję. Obiecałem sobie, że nie będę smęcił o wyborach, bo już i tak wszyscy o nich ględzą. Miętki jestem. Nie wytrzymałem...
Piotr Pietryk: - W nowym sezonie powalczymy o 1 ligę!

Go girls! Go Basket Zgorzelec!

U Pawula
czwartek, 03 października 2019, 11:25
W najbliższą sobotę turniej (5.10), a w połowie października inauguracja nowego sezonu. Nasze dziewczyny z UKS Citronex Basket Zgorzelec mają w nim zamiar powalczyć o I LIGĘ!

Zobacz również