NaStyku.pl

Tacy jesteśmy

Ci, co jadą 200 km/h po autostradzie. Ci, którzy blokują korytarz życia. Ci, co idą w góry w klapkach. Ci, co przywiązują psa w lesie do drzewa, bo jadą na wakacje. Ci, którzy z agresją i nienawiścią atakują, kiedy inni mają odmienne zdanie.
My naród...
My naród...

Czasami, żałuję, że nie częściej (ale cóż, mam też inne obowiązki) wrzucam tu jakiś felieton. Wiem, często jestem monotematyczny opisując absurdy obecnej władzy, ale słowo pracuję nad tym i tylko ubolewam, że obecna władza wcale mi tego nie ułatwia. Tak czy owak, czasem coś tu publikuję i cieszy mnie niezmiernie każdy odzew na to, co z siebie wydukam. Dziś taki właśnie odzew na ostatni swój felieton otrzymałem i dzielę się nim z Czytelnikami, bo to ciekawy i wielu kwestiach zbieżny z moimi przemyśleniami punkt widzenia: 

Ci, co jadą 200 km/h po autostradzie. Ci, którzy blokują korytarz życia. Ci, co idą w góry w klapkach, narażając nie tylko swoje życie. Ci, co przywiązują psa w lesie do drzewa, bo jadą na wakacje. Ci, co nazywają Konstytucję szmatą. Ci, którzy z agresją i nienawiścią atakują, kiedy inni maja odmienne zdanie. Ci, którzy krzyczą z ambony o „tęczowej zarazie”. Ci, którzy chronią pedofilię w Kościele. Ci, którzy straszą Polaków insektami i chorobami roznoszonymi przez uchodźców. Ci, którzy chcą chrystianizować Europę a prawa jednostki mają za nic i Ci, którzy ..”no i co mi Pan  zrobi..?
Tak, to My-Polacy, tacy  jesteśmy. Próbujemy uwolnić się od historii, która przypomina nam o poniesionych klęskach a dzisiaj przedstawić to jako sukces... „na Westerplatte powstanie muzeum polskiego zwycięstwa nad pancernikiem Schleswig_Holstein” (taki żart a może nie?).
Władza poprzez „telewizję narodową” karmi Polaków mitem o potędze i wyjątkowej roli jaką odgrywamy już nie tylko w Europie i każe milczeć tej samej Europie, kiedy łamane są standardy państwa demokratycznego. Reforma sądownictwa ma polegać na rozpowszechnianiu hejtu, a niepokornych sędziów stawiać przed Izbą Dyscyplinarną.
Tak, więc Panie Januszu już Pan wie dlaczego ma Pan kłopot z Polską (zresztą nie tylko Pan). Obawiam się też, patrząc na programy nauczania w szkołach, że już niebawem to nie będzie tylko kłopot, to będzie ból głowy i wielki moralny kac. Tylko co nam przepisze lekarz ? Skoro większość z nich wyjedzie albo nie pozwoli mu klauzula sumienia ?

PS.
Obejrzałam (TVP 2) dobry mecz w kosza Polska-Chiny na Mistrzostwach Świata i na koniec powalający komentarz dziennikarza: „polska koszykówka wstaje z kolan”. Czy dobrze mi się wydaje,  że to właśnie „dobra zmiana”, dzięki której „wstajemy z kolan”, rozłożyła na łopatki nasz KS Turów? Ale to tak na marginesie...

Autorce dziękuję i pozdrawiam.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Hasło - Turów moim klubem, Zgorzelec moim miastem - znów może stać się aktualne

Wrócił rozsądek. Ale gdzie matka?

U Pawula
środa, 01 września 2021, 09:11
Wreszcie ktoś w Polskiej Grupie Energetycznej zrozumiał na powrót, że nam tutaj ich aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu należy się jak pijakowi kac, jak Lewandowskiemu złota piłka, a księdzu koperta.
Są rzeczy, których nie wypada pisać. Są też takie, których nie wolno!

Stop mowie nienawiści!

U Pawula
czwartek, 17 czerwca 2021, 00:48
Zielone rosyjskie ludziki (albo białoruskie) włamały się na konto poczty internetowej ministra Dworczyka. Włamały się też na konto NSZZ Solidarność KWB Turów na Facebooku.

Zobacz również

Nikt nie jest nieomylny. Sędziowie TSUE też
U Pawula
niedziela, 23 maja 2021, 11:50

Nierozsądna decyzja TSUE

Postanowienie zabezpieczające Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa to...